Лікування раку простати
RU

Мовембер-2022: щорічна конференція онкоурологів та місяць обізнаності про рак простати

25.11.2022

24-25 листопада 2022 відбулася щорічна конференція онкоурологів, присвячена боротьбі з раком передміхурової залози – у світі цей місяць обізнаності про рак простати має назву «мовембер» (movember).

 

 

Модерував на секції «Зміна парадигми в лікуванні кастраційно-рефрактерного раку передміхурової залози» та доповідав на тему «Комбінована медикаментозна терапія метастатичного раку передміхурової залози: новий погляд на стару проблему».

 

Зокрема розглянув декілька цікавих клінічних випадків, досліджень та нагадав про рекомендації Європейської асоціації урологів у 2022 році.

 

 

Хайлайти доповіді:

 

Пацієнти з раком простати мають підвищений рівень розвитку кардіоваскулярних подій – 30% з них мають існуючу серцево-судинну патологію.

 

Гормонотерапія підвищує ризикові фактори кардіоваскулярних подій (діабет, ожиріння).

Додавання антиандрогенів до лікування антагоністами не потрібно, для ініціації агноністів можливе короткострокове використання таких препаратів.

 

Тривало антиандрогени першого покоління не застосовуються для лікування раку простати урологи світу, які читають рекомендації EAU та NCCN.

 

В першій лінії терапії метастатичного раку передміхурової залози окрім гормональної терапії треба використовувати, доступні на сьогодні в Україні,  ДоцетакселЕнзалутамід або Абіратерон.

Підбір препарату має проводитись індивідуально, з урахуванням багатьох факторів, що впливають на підбір терапії ( і економічний фактор, і що є на балансі медичної установи у безкоштовному доступі).

 

Науково-практична конференція «МОВЕМБЕР-2022. Зміна парадигми діагностики та лікування раку передміхурової залози. Ключові питання раку нирки»

Організатори: Спілка онкоурологів України, Національний інститут раку, Центр сучасної урології

 

5 фактів про рак простати, які має знати кожен.
 
1️⃣РАК ПРОСТАТИ – ОДНЕ ІЗ НАЙБІЛЬШ НАЙПОШИРЕНІШИХ ОНКОЗАХВОРЮВАНЬ У ЧОЛОВІКІВ
 
Рак простати (ракова пухлина передміхурової залози, РПЗ) – це злоякісне новоутворення, що розвивається з епітелію передміхурової залози та вважається одним із найбільш поширених онкологічних захворювань серед чоловіків по усьому світі. За даними Всесвітньої організації здоров’я, рак простати входить в п'ятірку хвороб, які стають причиною смерті чоловіків у всьому світі.
 
2️⃣РАК ПРОСТАТИ НАЙЧАСТІШЕ ВИНИКАЄ У ЧОЛОВІКІВ, ЯКИМ ПОНАД 65 РОКІВ
 
Близько 80% раку простати діагностується у чоловіків у віці 65 років і старше, і рідко – у чоловіків до 40 років.
 
3️⃣ОСНОВНІ ГРУПИ РИЗИКУ РАКУ ПРОСТАТИ - ВІК І ГЕНЕТИЧНА СХИЛЬНІСТЬ
 
Як правило, ризик розвитку раку простати збільшується пропорційно до віку чоловіка. В групі ризику розвитку раку простати - чоловіки старшого та похилого віку, а також ті, у кого виявлена спадкова генетична схильність до цього захворювання, оскільки хтось із їхніх близьких родичів (батько чи брат) страждав від РПЗ. Нещодавні дослідження показують, що ожиріння може збільшувати ризик розвитку раку передміхурової залози.
 
4️⃣РАК ПРОСТАТИ ЧАСТО ПРОТІКАЄ БЕЗСИМПТОМНО
 
Зазвичай ракова пухлина передміхурової залози росте повільно, а більшість чоловіків мають певні форми раку простати без жодних зовнішніх симптомів захворювання, і саме це ускладнює діагностику на ранніх стадіях.
Якщо виникають симптоми раку простати, то вони найчастіше проявляються:
різними розладами та порушеннями сечовипускання: слабкий або перерваний потік сечі, часте або прискорене сечовипускання (переважно вночі), важко почати сечовипускання, неповне спорожнення сечового міхура, біль або печіння під час сечовипускання;
кров'ю в сечі або спермі;
болем в спині, стегні або в тазу, що не зникає;
болісною еякуляцією.
При виявлені одного чи декількох симптомів раку простати негайно проконсультуйтесь зі своїм сімейним лікарем чи терапевтом. Зверніть увагу, що всі ці симптоми не завжди є проявами раку передміхурової залози, а можуть бути пов’язані й з іншими серйозними захворюваннями.
 
5️⃣ОПТИМАЛЬНИЙ СПОСІБ ПРОФІЛАКТИКИ - РЕГУЛЯРНІ ПРОФІЛАКТИЧНІ ОБСТЕЖЕННЯ
 
Проконсультуйтеся зі своїм лікарем (терапевтом чи сімейним лікарем) щодо необхідності онкологічного скринінгу – спеціального обстеження осіб, які не мають клінічних симптомів захворювання, з метою виявлення раку на більш ранній стадії. Ректальне пальцеве дослідження простати є обов'язковим обстеженням, під час якого можуть бути виявлені ущільнення простати, наявність яких виключає злоякісну пухлину. Одним із поширених видів медичних досліджень для діагностики раку передміхурової залози є аналіз крові для визначення рівня ПСА. Підвищення рівня ПСА може вказувати як на рак простати, так і на інші серйозні захворювання або порушення (наприклад, збільшення розміру передміхурової залози або наявність інфекції).
 

Консультуйтеся зі спеціалістами!